¬ Hakkımızda

Alpena AÇM Alüminyum

 

1995 yılında sektöre kapı pencere aksesuarları ve yan malzemeleri satışında hizmet vermek üzere kurulmuş, seneler içerisinde ürün çeşitliliğini ve satış kalemlerini arttırarak, banyo ürünleri ve AÇM Alüminyum ürününü grup şirketlerine dahil etmiştir.

 

Alpena AÇM Alüminyum birimi 2001 yılında ithal cam balkon ürünü ile sektörde çalışmalarına başlamıştır.

 

Bir süre satış yapılan ürünün iklim şartlarındaki farklılıklardan dolayı ihtiyaçları tam olarak karşılamadığı tespit edilerek, AÇM Alüminyum şirketine ait yeni ve yerli bir marka olan Elephant'ı sektöre sunmuştur.

 

Alpena AÇM Alüminyum birimi Alpena Yapı Elemanları Ltd. Şti. 'den 2008 yılının Temmuz ayında ayrılarak ayrı bir şirket olmuş ve Alpena Balkon Camlama şirketi kurulmuştur.

 

Sektörde balkon camlama işine başladığı günden itibaren tamamen kaliteli üretim ve hizmet anlayışını benimseyen ve bu anlayış doğrultusunda Elephant markalı ürünü her gecen gün geliştirerek, Elephant Professional ve Elephant Junior serileri ile farklı alım güçlerine çözüm olanakları sağlanmıştır.

 

Gelinen bu noktada Professional ve Junior serileri dışında; ağır eşiksiz sistemler olan Jumbo ve 360 serileri ile ekonomik ürün ABC Klasik de ürün grubuna katılmıştır.

 

Elephant marklaı ürünle her türlü balkon camlama ve eşiksiz vitrin uygulaması Ankara'da bulunan üretim tesislerimizde seçkin işçilikle imalat ve montaj hizmeti sunulmaktadır.

 

Ayrıca İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz bölgelerinde de bölge distribütörlüğü ve genel dağıtım yapılmaktadır.

Alpena AÇM Alüminyum bir Alpena Grup kuruluşudur.